Doporučuji
EveryTrail
Kontakt

První vybavení je doma

Vše začalo smskou v 19:30 dne 27. 1. 2011. „Vaše objednané zboží doručíme během následujícího dne…SUPER. Na objednané zboží jsem nemusel čekat ani 48 hodin!!! Vše bylo doručeno dnes kolem desáté hodiny, což od objednání činí 43 hodin. Jelikož jsem byl v práci, nechal jsem si zásilku doručit k jedné známé. Celý den jsem se nemohl dočkat, až si ji vyzvednu. Konečně byl konec pracovní doby a já si jel pro vytoužené nádobíčko. S patřičnou úctou jsem ho naložil do auta a vyrazil směr domov. Neuvěřitelně dlouhých 1320 metrů a jedny blbý závory mě dělily od okamžiku samoty s krabicí plnou nového rybářského náčiní. Doma nikdo…paráda…mám na to klid. Hledám vhodné místo k dokumentování vybalování. Výběr padá na sedačku v obýváku, je dostatečně dlouhá a můžu kolem ní lítat s foťákem. Jako pozadí poslouží prostěradlo, brrrr, modrý…..no nic. S kvalitou pozadí jsem mírně nespokojen, ale co, hlavně, že je co fotit J.

1)      BALENÍ
Zásilka vypadá, že je zabalena celkem solidně, nikde žádnou újmu obalu nevidím (dokonce je vybavena nálepkou FRAGILE) a tak se pouštím do rozbalování. Mám v plánu dlouhý tubus „trepanovat“ a dále ho použít jako obal na pruty dokud nebudu mít futrál. Obřízl jsem tedy vrchní konec tubusu, odstranil lepenkový vrchlík a spatřil několikrát stočenou vlnovkovou lepenku chránící samotné pruty.
 
2)      VYBALENÍ
Lepenkový tubus jsem postavil na zem, nahmatal originální obal prutů a jal jsem se je vytáhnout. Zarazil mě celkem velký odpor. Když jsem vytáhl asi tak třetinu, pruty se o něco zasekly…OČKA!!! Sakra, musím si dávat pozor. Pomalým otáčením jsem našel pozici, která byla ta pravá pro účel vytažení. Prut je venku. Kde je druhý??? Aha, v druhý komoře. Vzhledem k uvolnění obsahu tubusu šel vyndat o poznání lehčeji. Pruty jsou výrobcem zabalené do netkané látky s potiskem loga a základních informací o typu, délce a gramáži. Ihned si všímám ošoupaných míst na obalu. Jsou přesně v místech, kdy se očka dřela o lepenkový tubus. V jednom místě je látka dokonce prodřená!!! Očko asi muselo odolávat pěkné třecí síle o tubus. Kontroluji zbytek látkového obalu, zdá se být v pořádku. Jak jsem již napsal, pruty jsou v „látkovém“ obalu, který tvoří velká kapsa prošitá na tři komory velikostně odpovídající největšímu očku daného dílu prutu nebo průměru těla.
 
3)      VYBALENÍ PRUTŮ
Chytám špičku prvního dílu prutu a tahám….tahám….sakra, zase to nejde. No jo, ale ono to nejde ani zpátky!!! Ohrnuji okraj obalu a snažím se odkrýt, místo kde prut uvázl. „Naštěstí“ je to místo ihned pod okrajem. Jde o uvolněnou nit, která obtočila jedno z oček. Než abych se snažil očko vymotat, tak radši nit přeřezávám. Vytahuji zbytek prvního dílu. Při vytažení spodního dílu si všímám několika málo nálepek na spodním okraji. MADE IN CHINA, říkám si, jaké by to bylo, za tytéž peníze rozbalovat prut s nápisem MADE IN GERMANY J. Skládám první prut dohromady a musím dávat pozor, abych nezavadil o lustr. Hmmm pěknej….to je asi jediný co na něj můžu v našem obyváku říct. Po chvilce laskání ho ukládám zpět do hadrového fusaku. Druhý prut jde ven bez potíží. Ovšem při zevrubnějším pohledu zjišťuji ihned dvě nedokonalosti, o kterých nevím, co si mám myslet. Ihned mě napadá, že vznesu dotaz z fotografií na MRKu.== Diskuze == Prut ukládám a označuji obal pro rozeznání vadného prutu.
 
4)      VYBALENÍ NAVIJÁKŮ
Každý naviják měl svoji papírovou krabičku. Z těch od Okumy koukali nastříhané papíry a ihned na první pohled bylo poznat, že se jednalo o snahu prodejce zmírnit možné expediční nebezpečí. Po odstranění chomáčů papírové drtě se v krabici objevil naviják v igelitovém pytlíku a volně ložená náhradní grafitová cívka. Při prvním pohledu do vnitřku grafitové cívky mě celkem zamrazilo. No dobrá, třeba to tak má vypadat, ale grafitová cívka od navijáku KONGER, který jsem dostal zdarma, vypadala o poznání lépe. Na druhou stranu se musí nechat, že u okum se jedná o cívky náhradní. Na navijácích jsou cívky železné. Dalším překvapením je návod k použití pouze v anglickém jazyce. Kdyby tam nebyl, tak si to ani neuvědomím.
 
Nakonec jsem navijáky přidělal k prutům, no…krásný pohled. Už se těším až je poprvé vytáhnu s mladým na vodu.

Průměrná známka: 3,67

Komentář ke článku (0)

První vlaštovky vybavení


 Tak je to konečně tady!!! Naše první kousky rybářského vybavení putují z obchodu k nám. Ihned na úvod prozradím, že jsem udělal pro mnohé nemyslitelnou věc, a to, že jsem si objednal pruty, aniž bych si je potřímal v ruce. Chápu názor „musíš je držet aby si poznal jaký jsou a jak ti padnou“, ALE! Jelikož se v tom nevyznám tak bych stejně musel věřit prodavači. S tím jsem mluvil po telefonu a v podstatě jsem slyšel totéž jako bych ten obchod fyzicky navštívil. Pevně doufám, že pokud si budu kupovat pruty za deset let, tak si pro ně pojedu osobně, protože už nějakou zkušenost v ruce mít budu.

Objednal jsem si dva pruty a k tomu, jak jinak, dva navijáky. Po dlouhém přemýšlení a váhání jsem si vybral značku Shakespeare, co se prutů týče, a za navijáky to vyhrála značka OKUMA. Jak jsem již zmínil, tak s rybařinou začínám a nemám v plánu do prvního vybavení investovat celou výplatu. Zaměřil jsem se tedy na akce 1 + 1. Po celou dobu vedla značka KONGER, jak u navijáků, tak u prutů – moje zatížení z domácí Audio/Video, kde vlastnit zařízení jedné značky poskytuje jisté výhody –, potom u prutů zabodovala značka MISTRALL, ale v poslední chvíli padla volba na pruty v akci 1+1, Shakespeare Cypry Carp 12ft/3lbs. U navijáků OKUMA žádná akce 1 +1 nebyla. Podíval jsem se tedy do normální nabídky navijáků a našel jsem OKUMA Longbow lb60. Když jsem vynásobil jejich cenu dvěma a zjistil, že jsem cenou ještě níž než u akce 1 + 1 na KONGER, tak nebylo o čem diskutovat.
Možná by bylo dobré zmínit, proč právě změna z KONGERu, potažmo MISTRALLu na Shakespeare. Tuto změnu evokoval telefonát s prodavačkou rybářského vybavení, která mě na základě mailového dotazu telefonicky kontaktovala a prodiskutovala se mnou mé dotazy na výbavu.  Pruty KONGER Carbomaxx Team Carp 13 ft / 3 lbs a MISTRALL Red Line Carp 13 ft / 3 Lbs mají společného jmenovatele délku 13 ft, čili 390 cm. Paní prodavačka mě upozornila, že pruty s touto délkou jsou vhodnější na větší vody a delší hody, což z počátku neplánuji. Nechal jsem si tedy poradit, že kaprařská klasika je „360tka“ a k navijáku OKUMA lb 60 je stejně „390tka“ velká. Jelikož se mi u prutů MISTRALL líbil materiál, IM7, zeptal jsem se na kvalitu materiálu u Shakespearů. IM7 rozhodně kvalita, ale čistý carbon, takže velice křehký, pro začátečníky trošičku riziko poškození z důvodů dřevákovství. Shakespeare, směska, prý ale kvalitní, takže pokud je, dle paní prodavačky, nepřejedu autem nebo na ně nedupnu, tak vydrží….(flákanec o větve to taky asi nevydrží J)
Jak říká klasik „zahulíme, uvidíme“. Určitě se k nějakému článku s názvem – Jak se s tím chytá – časem dostanu. Pokud bych měl posoudit kvalitu nakupování v daném internetovém obchodě, tak za mě mohu konstatovat prozatímní naprostou spokojenost. Vstřícnost na jakýkoliv dotaz, ochota a snaha vše vysvětlit a hlavně zkušenost s rybáři, takže odpovědi jsou věcné. A jelikož jde o peníze vždy až na prvním místě, tak je to i cena. Koupené pruty jsem na některých, celkem známých, internetových obchodech našel ve stejné akci i za skoro dvounásobnou cenu, a to byla „jejich“ cena!!!!
Literatura:
[1] Rybářské potřeby - Tropic Liberec [online]. c2008 [cit. 2011-01-27]. Prut Shakespeare Cypry Carp 3,6m/3lbs 1+1zdarma (1807-360) - Tropicliberec.cz. Dostupné z WWW: <http://www.tropicliberec.cz/pruty-delene/prut-shakespeare-cypry-carp-3-6m-3lbs-1-1zdarma->.
[2]Rybářské potřeby - Tropic Liberec [online]. c2008 [cit. 2011-01-27]. Naviják OKUMA Longbow LB 60 - Tropicliberec.cz. Dostupné z WWW: <http://www.tropicliberec.cz/okuma-vanocni-akce--pouze-do-vyprodani-zasob-/navijak-okuma-longbow-lb-60>.

Průměrná známka: 3,00

Komentář ke článku (0)

Anketa:Dobrá volba?
A) ANO 58%
B) NE 42%
Hlasovalo 12 čtenářů.